Strefa Relaksu i SPA Poznań

Newsletter

Masaż japoński w Poznaniu

Spis treści

Witamy w Strefie Relaksu SPA w Poznaniu, gdzie Twoje odprężenie, harmonia i regeneracja są naszymi głównymi celami. W naszym SPA oferujemy różnorodne zabiegi, a jednym z najbardziej wyjątkowych jest masaż japoński. W tym artykule zapraszamy do zgłębienia tajemnic masażu japońskiego, jego korzyści dla zdrowia oraz tego, jak nasza oferta wyróżnia się na tle innych miejsc. Przygotuj się na podróż do świata zmysłów i kompletnego odprężenia.

Masaż japoński w Strefie Relaksu SPA Poznań

Masaż japoński, znany również jako Anma, to starożytna sztuka masażu, która ma swoje korzenie w Japonii. Technika ta opiera się na dotykaniu, ugniataniu i rozciąganiu mięśni, by przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Wykonywany przez wykwalifikowanych terapeutów, masaż japoński może pomóc w redukcji stresu, poprawie krążenia, złagodzeniu bólu mięśni oraz wzmocnieniu układu odpornościowego.

Dlaczego masaż japoński w Strefie Relaksu SPA?

W Strefie Relaksu SPA w Poznaniu, masaż japoński jest wyjątkowym doświadczeniem, które oferujemy naszym klientom. Nasza unikalna oferta ma wiele zalet, które przyciągają osoby poszukujące autentycznego odprężenia i relaksu.

 • Doświadczony personel: Nasi terapeuci są wyszkoleni w sztuce masażu japońskiego i posiadają bogate doświadczenie w branży SPA. Dzięki ich wiedzy i umiejętnościom, masaż staje się głębokim doświadczeniem, które ożywia ciało i umysł.
 • Indywidualne podejście: Każdy klient jest dla nas wyjątkowy, dlatego przed rozpoczęciem sesji masażu japońskiego przeprowadzamy indywidualną konsultację. Pozwala nam to dostosować techniki masażu do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.
 • Atmosfera harmonii: Nasze SPA jest zaprojektowane tak, aby wprowadzić Cię w stan całkowitego odprężenia już od pierwszego kroku. Świece, aromaterapia i spokojna muzyka tworzą harmonijną atmosferę, sprzyjającą pełnemu relaksowi.
 • Korzyści zdrowotne: Masaż japoński ma szeroki zakres korzyści dla zdrowia. Oczywiście, może pomóc w łagodzeniu bólu mięśni i stawów, ale może również poprawić elastyczność skóry, wspomóc trawienie i nawet przynieść korzyści psychiczne, jak redukcja stresu i poprawa snu.
 • Wykorzystanie naturalnych olejków: Podczas masażu używamy wysokiej jakości naturalnych olejków, które dodatkowo zwiększają korzyści terapeutyczne tej techniki. Delikatne zapachy i właściwości olejków pozytywnie wpływają na zmysły i stan umysłu.
 • Zmysłowe doznania: Masaż japoński to nie tylko terapia fizyczna, ale również zmysłowe doznania, które pozwolą Ci oderwać się od codziennych trosk i zatopić w błogim relaksie.
 

Jak wygląda sesja masażu japońskiego?

Podczas sesji masażu japońskiego w Strefie Relaksu SPA, skupiamy się na zapewnieniu Ci pełnego odprężenia i regeneracji. Proces wygląda następująco:

 • Konsultacja: Przed rozpoczęciem masażu, przeprowadzamy krótką konsultację, aby dowiedzieć się o Twoich preferencjach i ewentualnych problemach zdrowotnych. To pozwala nam dostosować technikę masażu do Twoich potrzeb.
 • Wybór olejków: Po konsultacji dobieramy odpowiednie olejki, które będą używane podczas masażu. Każdy olejek ma swoje unikalne właściwości terapeutyczne, które dodatkowo wzmocnią efekty masażu.
 • Przygotowanie do masażu: Następnie zostaniesz poproszony(a) o rozebranie się do poziomu komfortu. Terapeuta zapewni odpowiednie zabezpieczenie i dyskrecję.
 • Rozpoczęcie masażu: Sesja masażu japońskiego rozpoczyna się od delikatnych ruchów, które rozgrzewają i rozluźniają mięśnie. Następnie terapeuta wykorzystuje różne techniki ugniatania, uciskania i rozciągania, aby uwolnić napięcie i przywrócić harmonię energetyczną.
 • Zastosowanie punktów akupresurowych: Podczas masażu japońskiego, terapeuta może również skoncentrować się na akupresurze, czyli delikatnym naciskaniu określonych punktów na ciele, które mają wpływ na przepływ energii. To może pomóc w redukcji bólu, poprawie krążenia i równowagi energetycznej.
 • Relaksacja całego ciała: Masaż japoński obejmuje masowanie całego ciała, skupiając się na różnych grupach mięśniowych. Terapeuta dba o to, aby każda część ciała otrzymała odpowiednią uwagę, co pozwoli na całkowite odprężenie.
 • Zakończenie sesji: Po zakończeniu masażu, terapeuta pozostawi Ci chwilę na spokojne zrelaksowanie się. To pozwala ciału i umysłowi przyswoić korzyści terapii.
 

Czym różni się Masaż Japoński od innych technik masażu?

Masaż japoński ma swoje unikalne cechy, które odróżniają go od innych technik masażu. Oto kilka kluczowych różnic:

 • Historia i tradycja: Masaż japoński ma bogatą historię sięgającą tysięcy lat. To starożytna sztuka masażu, która była praktykowana przez wieki, ewoluując w dzisiejszą formę. Jego tradycja i korzenie w Japonii nadają mu specjalny charakter.
 • Akupresura i energia: Masaż japoński często wykorzystuje techniki akupresury, które mają na celu regulację przepływu energii w ciele. 
 • Szybkie tempo i dynamiczność: W porównaniu z niektórymi innymi technikami masażu, masaż japoński może być bardziej dynamiczny i szybszy. Terapeuta stosuje różne techniki, włączając w to ugniatanie, uciskanie i rozcieranie, aby pobudzić krążenie i rozluźnić mięśnie.
 • Kompleksowe podejście: Masaż japoński nie skupia się tylko na rozluźnieniu mięśni czy złagodzeniu bólu. Jego celem jest przywrócenie równowagi energetycznej organizmu i wsparcie zdrowia ogólnego.
 • Zastosowanie olejków: Masaż japoński często wykorzystuje naturalne olejki, które dodatkowo wzmacniają działanie masażu i wpływają na zmysły.

Czy Masaż Japoński jest dla każdego?

Tak, masaż japoński jest dla większości osób bez względu na wiek czy płeć. Jednak istnieją pewne przypadki, w których warto skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do tej terapii:

 • Ciąża: W przypadku kobiet w ciąży, zawsze zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed podjęciem masażu, aby upewnić się, że jest to bezpieczne dla matki i dziecka.
 • Skaleczenia lub urazy: Jeśli masz poważne skaleczenia, urazy lub choroby skóry w okolicach planowanego masażu, lepiej poczekaj, aż skóra całkowicie się zagoi.
 • Choroby przewlekłe: Osoby cierpiące na poważne choroby przewlekłe, takie jak choroby serca, cukrzyca czy nowotwory, powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem masażu.

Najczęściej zadawane pytania

Masaż japoński powinien być relaksujący i nie powinien powodować dużego dyskomfortu. Terapeuci stosują różne techniki, które mogą wywołać uczucie lekkiego nacisku, ale nie powinny powodować bólu.

Częstotliwość masażu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektórzy klienci preferują regularne sesje raz w tygodniu, podczas gdy inni wybierają mniej częste wizyty. Najlepiej skonsultować się z terapeutą, aby ustalić odpowiednią częstotliwość dla Twojego przypadku.

Tak, masaż japoński jest znany ze swoich właściwości relaksujących i może pomóc w redukcji stresu oraz poprawie ogólnego samopoczucia.

Sesja masażu japońskiego zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut, ale czas może się różnić w zależności od indywidualnych preferencji.

Podsumowanie

Masaż japoński w Strefie Relaksu SPA w Poznaniu to niezwykłe doświadczenie, które przeniesie Cię w świat autentycznego odprężenia i harmonii. Jego starożytne korzenie, związane z tradycją i sztuką masażu, czynią go wyjątkowym i skutecznym sposobem na redukcję stresu i wzmocnienie zdrowia. Nasza oferta masażu japońskiego skupia się na indywidualnym podejściu, zastosowaniu naturalnych olejków oraz wykwalifikowanym personelu, który zadba o Twoje potrzeby i komfort.

Przyjdź i oddaj się doświadczeniu, które pomoże Ci znaleźć wewnętrzną równowagę i spokój.

Więcej wpisów

Masaż modelujący sylwetkę

Sprawdź nasz masaż modelujący sylwetkę w Strefie Relaksu SPA Poznań. Odpocznij i odmienisz swój wygląd. Zapraszamy na chwilę relaksu!

Masaż ciała w SPA Poznań

Zanurz się w Strefie Relaksu SPA w Poznaniu. Odkryj masaż ciała, który przeniesie Cię w stan błogiego odprężenia i harmonii. Zarezerwuj wizytę już teraz!