Strefa Relaksu i SPA Poznań

Newsletter

Masaż gorącymi kamieniami – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Spis treści

Masaż gorącymi kamieniami to coraz popularniejsza metoda relaksacyjna, która stosowana jest zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. Wiele osób decyduje się na tego typu terapię, by złagodzić ból mięśni, zrelaksować się i pozbyć się stresu. W artykule tym przedstawimy Ci najważniejsze informacje na temat masażu gorącymi kamieniami, takie jak cena, opinie i przeciwwskazania.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami to terapia, która polega na nakładaniu na ciało ciepłych kamieni pochodzących z rzeki. Kamienie są podgrzewane do temperatury około 50 stopni Celsjusza i kładzione na wybrane partie ciała, np. na plecy, brzuch, klatkę piersiową czy twarz. Ciepło działa na mięśnie, rozluźniając je i ułatwiając rozluźnienie się całego ciała.

Czym różni się masaż gorącymi kamieniami od tradycyjnego masażu?

Masaż gorącymi kamieniami różni się od tradycyjnego masażu nie tylko ze względu na stosowanie kamieni, ale również na technikę wykonania. Podczas masażu gorącymi kamieniami masażysta nakłada kamienie na ciało pacjenta, a następnie wykonuje ruchy masażowe. W tradycyjnym masażu masażysta wykonuje zabieg bezpośrednio rękoma.

Jakie są korzyści z masażu gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami ma wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Oto niektóre z nich:

 • redukcja napięcia mięśniowego
 • zmniejszenie bólu mięśni i stawów
 • zwiększenie elastyczności mięśni
 • poprawa krążenia krwi
 • zmniejszenie stresu i napięcia
 • poprawa samopoczucia
 • redukcja bólu menstruacyjnego

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?

Cena masażu gorącymi kamieniami zależy od miejsca, w którym chcesz się zrelaksować. Średnia cena za godzinę wynosi około 200-300 złotych. Jednakże, w niektórych miejscach może być ona wyższa lub niższa, w zależności od miasta oraz prestiżu salonu.

Jakie są przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami nie jest dla każdego. Istnieją przeciwwskazania, których należy przestrzegać. Nie powinno się poddawać temu zabiegowi w przypadku:

 • chorób skóry, np. trądziku, egzemy, liszaju
 • nadciśnienia tętniczego
 • chorób serca, np. arytmii serca
 • stanów zapalnych, np. zapalenia mięśni, żył lub stawów
 • chorób nowotworowych
 • chorób zakaźnych

Czy masaż gorącymi kamieniami jest bezpieczny?

Masaż gorącymi kamieniami jest stosunkowo bezpieczną metodą terapeutyczną. Jednakże, istnieją pewne ryzyka związane z nieprawidłowym wykonaniem masażu lub niewłaściwym doborem temperatury kamieni. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub dolegliwości zaleca się konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Najczęściej zadawane pytania

Masaż gorącymi kamieniami nie powinien być bolesny. Kamienie są nakładane na ciało pacjenta po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, co powinno działać rozluźniająco na mięśnie. Jednakże, w przypadku zbyt gorących kamieni lub nieprawidłowego wykonania masażu, istnieje ryzyko oparzeń lub kontuzji mięśni.

Masaż gorącymi kamieniami jest uważany za skuteczną metodę terapeutyczną w przypadku bólu mięśni i stawów, redukcji stresu oraz poprawy samopoczucia. Jednakże, efekty terapii mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Nie zaleca się wykonywania masażu gorącymi kamieniami w domu bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Masaż powinien być wykonywany przez specjalistę, który posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Podsumowanie

Masaż gorącymi kamieniami to popularna metoda terapeutyczna, która ma wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Istnieją jednakże pewne przeciwwskazania, których należy przestrzegać, np. choroby skóry, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, stany zapalne i choroby nowotworowe. Należy także zachować ostrożność w przypadku nieprawidłowego wykonania masażu lub niewłaściwego doboru temperatury kamieni. Właściwie wykonany masaż gorącymi kamieniami jest jednak stosunkowo bezpieczny i skuteczny w łagodzeniu bólu mięśni i stawów, redukcji stresu oraz poprawie samopoczucia. Aby uniknąć ryzyka powikłań, zawsze należy wykonywać zabieg u doświadczonego specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Więcej wpisów

Masaż modelujący sylwetkę

Sprawdź nasz masaż modelujący sylwetkę w Strefie Relaksu SPA Poznań. Odpocznij i odmienisz swój wygląd. Zapraszamy na chwilę relaksu!

Masaż ciała w SPA Poznań

Zanurz się w Strefie Relaksu SPA w Poznaniu. Odkryj masaż ciała, który przeniesie Cię w stan błogiego odprężenia i harmonii. Zarezerwuj wizytę już teraz!