Strefa Relaksu i SPA Poznań

Newsletter

Masaż Kobido – co to jest i dla kogo jest on odpowiedni?

Spis treści

Masaż Kobido to japońska metoda masażu twarzy, która ma na celu poprawę elastyczności skóry, redukcję oznak starzenia się oraz poprawę konturu twarzy. Ta starannie opracowana technika opiera się na wykorzystaniu różnych ruchów, takich jak uciskanie, ugniatanie, głaskanie i delikatne uderzanie, aby przywrócić skórze naturalną jędrność i elastyczność.

Jak działa masaż Kobido?

Masaż Kobido działa poprzez stymulowanie punktów akupresury na twarzy, co pomaga poprawić krążenie krwi i limfy. Uciskanie i ugniatanie mięśni twarzy pomaga zwiększyć elastyczność skóry, co prowadzi do redukcji oznak starzenia się, takich jak zmarszczki i worki pod oczami.

Dla kogo jest odpowiedni masaż Kobido?

Masaż Kobido jest szczególnie polecany dla osób, które chcą poprawić kontur twarzy, zredukować oznaki starzenia się oraz poprawić elastyczność skóry. Jest to również dobry wybór dla osób, które chcą pozbyć się napięcia i stresu z twarzy. Masaż ten jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

W jakim celu wykonuje się masaż Kobido?

  • Poprawa elastyczności skóry
  • Redukcja oznak starzenia się
  • Poprawa konturu twarzy
  • Pozbycie się napięcia i stresu z twarzy

Jak często powinno się wykonywać masaż Kobido?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, masaż Kobido powinien być wykonywany co najmniej raz w tygodniu przez okres 6 tygodni. Po tym okresie, masaż należy wykonywać raz w miesiącu, aby utrzymać osiągnięte rezultaty. Oczywiście, częstotliwość wykonywania masażu może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb i preferencji, a także do stanu skóry.

Czy masaż Kobido jest bezpieczny?

Tak, masaż Kobido jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez wykwalifikowanego terapeutę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek alergii lub problemów skórnych, należy poinformować o tym terapeutę przed rozpoczęciem masażu.

Podsumowanie

Masaż Kobido to skuteczna i bezpieczna metoda poprawy elastyczności skóry, redukcji oznak starzenia się oraz poprawy konturu twarzy. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą pozbyć się napięcia i stresu z twarzy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, masaż należy wykonywać raz w tygodniu przez okres co najmniej 6 tygodni, a następnie raz w miesiącu, aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

Więcej wpisów