Strefa Relaksu i SPA Poznań

Newsletter

Masaż modelujący i ujędrniający

Spis treści

Masaż modelujący i ujędrniający składa się z trzech różnych rodzajów zabiegów: drenażu limfatycznego, masażu wisceralnego i masażu lipolitycznego. Każdy z tych masaży ma swoje indywidualne cele i działanie.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest to masaż, który ma na celu poprawienie przepływu limfy w organizmie. Limfa jest płynem ustrojowym, który odpowiada za odporność i ochronę organizmu przed chorobami. Zabieg polega na delikatnym, rytmicznym masowaniu skóry, które ma na celu usprawnienie przepływu limfy poprzez stymulację układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny jest skuteczny w walce z obrzękami, cellulitem oraz w redukcji tkanki tłuszczowej.

Masaż wisceralny

Masaż wisceralny polega na uciskach w obrębie brzucha, poprzez odpowiednie techniki likwidujemy napięcia i przykurcze narządów wewnętrznych. Działanie jest na powięzi otaczającej narządy wewnętrzne. Normalizuje działanie wątroby, dróg żółciowych, trzustki, śledziony i jelit. Wpływa to na polepszenie ogólnego stanu zdrowia, likwidacji zbędnego tłuszczu, poprawę sylwetki i poprawę stanu tkanki podskórnej (przyspieszenie redukcji cellulitu) Przez masaż brzucha polepszamy stan fizyczny i psychiczny. Techniki są bezbolesne, ale skuteczne. Masaż wisceralny jest przygotowaniem do masażu ujędrniającego skórę brzucha.

Masaż lipolityczny

Masaż lipolityczny ma na celu rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej z organizmu. Polega on na intensywnym masowaniu skóry specjalnymi olejkami, które wpływają na rozbicie tkanki tłuszczowej. W trakcie masażu lipolitycznego wykorzystuje się również specjalne techniki takie jak klapsy, uderzenia czy rozcieranie, które pozwalają na skuteczniejsze pozbycie się tkanki tłuszczowej. Obejmuje brzuch, kończyny dolne, kończyny górne i pośladki

Wykonywanie masażu modelującego i ujędrniającego

Wykonywanie masażu modelującego i ujędrniającego, składającego się z drenażu limfatycznego, masażu wisceralnego oraz masażu lipolitycznego, pozwala na skuteczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu oraz poprawę jędrności skóry. Drenaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy, co pozwala na usunięcie obrzęków oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Masaż wisceralny pozwala na ujędrnienie skóry oraz redukcję cellulitu dzięki działaniu substancji aktywnych zawartych w preparatach. Natomiast masaż lipolityczny, poprzez intensywne masowanie skóry specjalnymi olejkami oraz wykorzystanie specjalnych technik, pozwala na skuteczne rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej.

Ważne jest aby pamiętać, że masaż modelujący i ujędrniający jest tylko jednym z elementów dbania o zdrowie i sylwetkę. Aby osiągnąć trwałe i zadowalające efekty, konieczne jest połączenie masażu z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną.

Więcej wpisów

Masaż modelujący sylwetkę

Sprawdź nasz masaż modelujący sylwetkę w Strefie Relaksu SPA Poznań. Odpocznij i odmienisz swój wygląd. Zapraszamy na chwilę relaksu!

Masaż ciała w SPA Poznań

Zanurz się w Strefie Relaksu SPA w Poznaniu. Odkryj masaż ciała, który przeniesie Cię w stan błogiego odprężenia i harmonii. Zarezerwuj wizytę już teraz!