Strefa Relaksu i SPA Poznań

Newsletter

Jakie korzyści zdrowotne niesie korzystanie z sauny i jacuzzi

Spis treści

Zrelaksuj się w Strefie SPA

Nie, drenaż limfatyczny jest delikatnym masażem, który powinien być całkowicie bezbolesny. Klienci mogą odczuwać jedynie delikatne uciski w okolicach węzłów limfatycznych.

Liczba sesji może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Zazwyczaj zaleca się serię kilku sesji w celu uzyskania najlepszych efektów.

Tak, drenaż limfatyczny może być stosowany w ciąży, ale zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

Czas trwania sesji może się różnić, ale zazwyczaj trwa około 60-90 minut.

Tak, drenaż limfatyczny może pomóc w redukcji obrzęków po zabiegach chirurgicznych, przyspieszając proces gojenia się i zmniejszając dyskomfort.

Podsumowanie

Korzystanie z sauny i jacuzzi to doskonały sposób na relaks i poprawę zdrowia. To dwa różne rodzaje terapii wodnej, które działają na organizm na różne sposoby.

Sauna to pomieszczenie wyposażone w specjalne źródło ciepła, które podgrzewa powietrze. Temperatura w saunie zazwyczaj wynosi od 75 do 100 stopni Celsjusza. Korzystanie z niej pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia krążenie krwi i układ limfatyczny. Wysoka temperatura w saunie również pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu poprzez pocenie się.

Korzystanie z sauny również pozytywnie wpływa na układ immunologiczny, ponieważ podwyższona temperatura prowadzi do wzrostu liczby białych krwinek, które walczą z infekcjami. Wpływa ona także pozytywnie na skórę, ponieważ poprawia jej ukrwienie i pomaga w pozbyciu się martwych komórek skóry.

Jacuzzi to natomiast rodzaj wanny z hydromasażem, która pozwala na relaksację mięśni i stawów dzięki działaniu wody pod ciśnieniem. Woda w jacuzzi jest podgrzewana i zwykle ma temperaturę od 37 do 40 stopni Celsjusza. Pozytywnie wpływa na układ krążenia i limfatyczny, ponieważ masaż hydromasażu pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Woda w jacuzzi również pomaga w rozluźnieniu mięśni i stawów, co jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na bóle mięśni i stawów.

Oprócz korzyści zdrowotnych, sauna i jacuzzi również pozytywnie wpływają na samopoczucie i relaks. Korzystanie z nich pozwala na odprężenie i zmniejszenie stresu, co ma korzystny wpływ na układ nerwowy. W saunie czy w jacuzzi możemy odpocząć od codziennych obowiązków, zrelaksować się i oczyścić umysł.

Sauna i jacuzzi również mogą być używane w celach rehabilitacyjnych. Pozwalają na zwiększenie ruchomości stawów, co jest korzystne dla osób cierpiących na reumatyzm i inne schorzenia stawów. Jacuzzi również jest często stosowane w rehabilitacji po urazach i operacjach, ponieważ masaż hydromasażu pomaga w usprawnieniu ruchu i zwiększeniu ruchomości.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z sauny lub jacuzzi może być niebezpieczne dla niektórych osób, takich jak kobiety w ciąży, osoby z chorobami serca lub nadciśnieniem oraz osoby z niektórymi chorobami skóry. Przed rozpoczęciem korzystania należy skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, korzystanie z sauny oraz jacuzzi to doskonały sposób na poprawę zdrowia i relaksu. Działają one na organizm na różne sposoby i pozytywnie wpływają na układ krążenia, limfatyczny, immunologiczny, a także mięśniowo-stawowy oraz skórę. Dodatkowo pozwalają na odprężenie i zmniejszenie stresu.

Przed rozpoczęciem korzystania z nich należy skonsultować się z lekarzem.

Więcej wpisów

Pakiet SPA – doskonały pomysł na prezent

Nie masz pomysłu na prezent? Pakiet zabiegów w Strefie SPA to doskonały upominek. Spraw ukochanej osobie relaksującą podróż do świata zmysłów. Zobacz więcej!

SPA dla dwojga

Marzysz o chwili relaksu we dwoje? Poznaj nasze luksusowe SPA dla dwojga w Strefie Relaksu Poznań. Zanurz się w błogim odprężeniu w otoczeniu pięknej natury.